صادرات به هند

بازگشت به بلاگ

صادرات به هند

صادرات به هند

هند کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد. مساحت هند 2 برابر ایران و جمعیت آن 1.370.000.000 نفر است که دومین کشور پرجمعیت‌ترین دنیا پس از چین است.پرجمعیت‌ترین شهر هند، بندر بمبئی با جمعیتی نزدیک به 14 میلیون نفر است. کشور هند با توجه به نزدیکی جغرافیایی که با ایران دارد و 800 تسلط ایرانیان بر این کشور، از فرهنگ ایران و زبان فارسی بسیار تاثیر گرفته است، و زبان فارسی پیش از اینکه به استعمار انگلستان تبدیل شود، دومین زبان رسمی به شمار می‌رفت. و سالها بود که زبان فارسی بر اندیشه، روابط، سیاست، اقتصاد و فرهنگ مردم هند اثرگذار بوده است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و اثرگذاری زبان فارسی بر هند، می‌توان بازار هند را به به عنوان بازار هدف محصولات تولید داخل نام برد، به همین منظور یکی از فعالیت‌های تخصصی ما در گروه کارا، صادرات به هند است.

 

روابط تجاری ایران با هند

موقعیت جغرافیایی ایران با هند و اثرپذیری که زبان فارسی بر هند داشته است، ایران را به شریک تجاری هند تبدیل کرده است به شکلی که ارزش صادرات ایران در سال 1395 طبق گزارش‌های گمرک ایران، معادل 2.8 میلیارد دلار ( غیر از نفت خام ) بوده است. که ارزش صادرات ایران به هند نسبت به سال 1394 با رشد 4 درصدی همراه بوده، که نشان از بازار عالی هند برای محصولات ایرانی به حساب می‌آید و صادرات به هند را بهبود بهشیده است.

پس از سال 1392، واردات ایران از هند در مسیر کاهشی قرار گرفته و در سال‌های 1394 و 1395 کمتر از ارزش صادرات ایران از هند شد و تراز تجاری ایران با این کشور مثبت‌تر شد. که همین اتفاق نشان از بازار مناسب برای محصولات ایرانی برای صادرات به هند است.

گروه‌های کالایی با بیشترین ارزش صادرات به هند از ایران

بیشترین ارزش صادراتی ایران در صادرات به هند از بین گروه‌های صادراتی، فرآورده‌های نفتی می‌باشد که ارزش آن به میزان 692 میلیون در دلار در سال 1395 می‌رسد و کمترین میزان از ارزش صادرات گروه‌های صادراتی، مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد به ارزش 3 میلیون دلار است.

اقلام عمده صادراتی ایران به هند در سال 1395

در این بخش قصد داریم تا 10 مورد از اقلامی که بیشترین سهم از صادرات به هند را شامل می‌شوند را معرفی کنیم تا با بازار هند آشنا شده و برای محصولات تولید داخل بتوان بازار عرضه در سطح بین‌الملی گیدا کنیم. این 10 اقلام به شرح زیر می‌باشد.

تمامی این گزارشات حاکی از بازار بزرگ هند برای انواع محصولات تولید داخل برای صادرات به هند است. هم‌اینک ما شرکت کارا این افتخار را داریم تا به صورت تخصصی در زمینه صادرات به هند فعالیت کینم. ما در شرکت کارا با کادری مجرب و خبره، با داشتن رابطه گسترده چه در  سطح هند و چه در سطح کشورهای سطح منطقه اقدام به صادرات و صادرات به هند می‌کنیم. از اقلام صادراتی گروه کارا به هند، می‌توان به صادرات مواد غذایی از قبیل پسته، بادام و مغز پسته و سایر خشکبار و محصولات کشاورزی مانند سیب‌زمینی، پیاز، کیوی و … و همچنین محصولات نفتی و پتروشیمی از قبیل قیر، پلی‌پروپیلن، نفتالین، ذغال و همچنین انواع مواد معدنی و مصالح ساختمانی می‌توان نام برد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ