واردات از هند

بازگشت به بلاگ

واردات از هند

واردات از هند

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان، کشوری در جنوب آسیا با پایتختی دهلی‌نو است که با کشورهایی نظیر پاکستان، چین، نپال، بوتان، میانمار و بنگلادش همسایه بوده و دارای مرز مشترک با این کشورها است. هند دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین، با جمعیتی بالغ بر 1.370.000.000 نفر در سال 2017 است که حدود 18 درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است. وسعت کشور هند معادل 2.983.190 کیلومتر مربع است که دو برابر وسعت ایران به حساب می‌آید. اقصاد هند، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می‌آید که به یکی از کشورهای پیشروی منطقه آسیا و اقیانوسیه در حوزه‌ی اقتصادی معرفی می‌شود. کشور هند همواره در زمینه‌های قطعات اتومات و خودکار، محصولات شیمیایی، پوشاک، داروسازی و جواهرات توان بسیاری داشته که همواره به عنوان صادرکننده اینگونه محصولات نیز شناخته می‌شود. کشور ایران به جهت نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی که با کشور هند دارد، از دیرباز به عنوان شریک تجاری هند محسوب می‌شود. به همین منظور واردات از هند به ایران، بخشی از نیاز بازار داخل را برطرف می‌کند.

صنایع مطرح هند

هند در زمینه تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و معدنی قابلیت ویژه‌ای داشته و همواره به عنوان صادر کننده اینگونه محصولات شناخته شده و واردات از هند به ایران نیز شامل این دست از محصولات می‌گردد. هند در تولید برنج، پس از چین، رتبه دوم بزرگترین تولیدکننده برنج در دنیا را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تولید برنج، هند از بزرگترین تولیدکنندگان چای در جهان است که در سکوی دوم بزرگترین تولیدکننده چای در جهان به شمار می‌آید. هم‌چنین از بزرگترین صادرکنندگان چای در جهان به شمار می‌رود و جزو سه کشور اول در زمینه صادرات چای در جهان محسوب می‌شود. اما یکی از دلایلی که واردات از هند به ایران در حوزه چای، بحث قاچاق است که باعث می‌شود چای باکیفیت هندی به کشور وارد نشود.

روابط تجاری ایران و هند

طی 800 سال تسلط ایرانیان بر هند، این کشور از فرهنگ ایرانی و زبان فارسی تاثیر بسیاری گرفته است. علاوه بر تاثیرپذیری زبان فارسی، نزدیکی جغرافیایی ایران با کشور هند، نیز سبب شده‌ است تا ایران و هند به عنوان شریک تجاری یکدیگر شناخته شوند. ایران یکی از صادرکننده‌های عمده به هند است که از اقلام عمده صادراتی ایران به هند که بیشتریت حجم صادرات به هند را شامل می‌شوند، می‌توان به میعانات گازی، اوره حتی به صورت محلول در آب، متانول، قیر نفت، آمونیاک، اتیلن، استیرن، پسته و مغز پسته و … نام برد. در مقابل از آنجایی که هند در زمینه‌ محصولات کشاورزی و معدنی فعالیت داشته نیز این دست از محصولات تولید هند، تحت عنوان واردات از هند، وارد کشور می‌شوند.

اقلام عمده وارداتی از هند

از آنجایی که هند جزو بزرگترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی نظیر برنج و چای است، به همین منظور، برنج و چای از اقلام عمده واردات از هند به شمار می‌روند. علاوه بر برنج و چای می‌توان به انواع ادویه‌جات، انواع مواد شیمیایی ارگانیک و غیر ارگانیک، قطعات و تجهیزات الکترونیک، تجهیزات الکترونیک، تجهیزات صنعتی نام برد.

در ادامه محصولات واردات از هند به ایران می‌توان به گوشت‌های خوراکی نظیر بوفالو، میوه‌های گرمسیری از جمله موز، آناناس و انبه و منسوجات و الیاف مصنوعی نام برد.

ما در گروه کارا با سالها سابقه در زمینه صادرات و واردات، این قابلیت را داریم تا با استفاده از کادری مجرب و توانا و آشنا به زبان‌های رایج دنیا نظیر انگلیسی، فرانسوی، اردو، ایتالیایی، چینی و عربی بتوانیم به سادگی با کشورهای همسایه و منطقه، ارتباط گرفته تا سرمایه‌گذاری مطمئن صورت گیرد. همچنین ما در گروه کارا این افتخار را داریم تا به صورت تخصصی واردات از هند را با استفاده از کارگزار دائم در کشور هند و مسلط به زبان هندی، اقدامات لازم پیرامون واردات از هند را به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن انجام دهیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ